Prelegenci

Tomasz Cwynar

Najlepsi stand-uperzy vs toast-masterzy
czyli o śmiechu słów kilka
Sobota 15:10 – 16:00

Krótkie wprowadzenie do tego, jak tworzyć humorystyczną mowę. Czyli budowa dowcipu, najlepsze tematy i postawa komika na scenie. Później analiza przypadków na podstawie wystąpień komików stand-upowych i podium mistrzostw polski w mowach humorystycznych.

Bio:
W klubie WrocLove Toastmasters od 2015 roku. 7-krotny zwycięzca klubowych konkursów. 2-krotny klubowy mistrz mów humorystycznych w języku angielskim.
Od września 2016 współorganizator 12 edycji SUMO: Stand-Up Mic Open – ważnego wydarzenia na komediowej mapie Wrocławia, które regularnie skupia ponad 100 osób. Ma za sobą około 20 wystąpień w formule „otwartego mikrofonu”. Wrzawę sceniczną na co dzień rekompensuje spokojną pracą w korporacji.

 

 

Tomasz Kistowski

Humor w pracy mówcy i lidera
Niedziela 10:00 – 11:00

Zastanawiałeś się kiedyś jak projektować żart?
Czy to w ogóle jest możliwe? Konkurs mów humorystycznych, stand up, korporacyjna prezentacja, negocjacja, randka…
Podczas warsztatów poznasz metodę budowania żartu na scenie i poza nią.
Będziesz potrafił zaplanować i zaprojektować śmiech publiczności podczas Twojej prezentacji lub zjednywać sobie ludzi podczas pracy liderskiej. Podczas warsztatów poznasz mechanikę działania humoru. Od teraz Twoje życie będzie dużo zabawniejsze.

Bio:
W Toastmasters od 4 lat. Prezes klubu Roastmasters, Opiekun Rejonu E2 2016-2017, finalista mistrzostw Okręgu J w mowach humorystycznych – Gdańsk 2013, finalista mistrzostw Dystryktu 95 w mowach inspirujących – Boros 2015, finalista mistrzostw Dystryktu 95 w mowach humorystycznych – Praga, 2015. Toastmaster niezłomny. Zrobił sobie zdjęcie z Dananjayą Hettiarachchim. Mają takie same fryzury.

 

 

Przemysław Kucharski

Znaczenie jakości w Twoim klubie
Niedziela 11:15 – 12:15

Polskie tłumaczenie sloganu Toastmasters International “Where leaders are made” brzmi “Miejsce, gdzie tworzy się liderów”. Ja osobiście wolę to tłumaczyć jako “Obudź w sobie lidera!”. I tym właśnie jest dla mnie Toastmasters International, czyli świetnie działającą organizacją, gdzie każdy może udoskonalić swoje umiejętności miękkie, komunikacyjne oraz liderskie.

Ale co jeśli klub jest źle zarządzany? Co jeśli klubowicze i zarząd wpadają w błędne koło?
Jakość w klubie ma olbrzymi wpływ na nasz rozwój i każde niedociągnięcie i brak innowacyjności oraz akcji może sprawić, że ludzie odejdą, a co gorsza-zostaną i będą dalej powielać błędy poprzedników.

Toastmasters nie tworzy liderów i mówców. Toastmasters tworzy miejsce, gdzie oni się rodzą.
W takim miejscu musi być ład i porządek.

Bio:
Od 5 lat uprawia kalistenikę, czyli aktywność fizyczną, polegającą na treningu z użyciem masy własnego ciała (podciąganie, pompki itp.). Jest założycielem grupy Street Workout Piła zrzeszającej pasjonatów kalisteniki w swoim mieście. Interesuje się również neuromarketingiem oraz militariami. Od półtora roku rozwija się w klubie Toastmasters Piła, gdzie pełnił rolę wiceprezesa ds. PR, aktualnie odbywa drugą kadencję Prezesa klubu.
Był głównym organizatorem Wiosennej Konferencji Okręgu E w Pile 1-2 kwietnia w 2017 r.

 

 

Mikołaj Krasiński

Przywództwo i Twoja pozycja w stadzie
Niedziela 12:30 – 13:30

Chciałbym wraz z Wami sformułować kilka ryzykownych hipotez, które zweryfikujemy na krótkim warsztacie. Postaram się Was przekonać, iż wiedzę o tym, jak wywierać swój wpływ na otoczenie i budować swoją pozycję, znajdziesz nie tylko studiując opasłe tomy, ale również obserwując swojego czworonożnego przyjaciela. Warunkiem jest jedynie lub aż dopuszczenie do siebie myśli, że rozum wcale nie musi czynić Cię lepszym.

Bio:
Mikołaj, jak mów i o sobie „zwyczajny gość”. Swoją przygodę z rynkiem pracy rozpoczął w szkole zawodowej mając 15 lat. Od tamtego momentu łączy pracę z nauką. W życiu nie potrafi oprzeć się pokusie odkrywania oraz poznawania ludzi. Jako pracownik, przedsiębiorca i coach rozwija kompetencje miękkie, dzięki czemu nieustannie odkrywa w sobie i swoim zespole nowe możliwości. Pasjonuje go towarzyszenie ludziom w osiąganiu ich celów w kreatywnym procesie coachingowym. Fan talentu Roberta Kubicy.